Chleb bezglutenowy hashimoto

Choroba Hashimoto ma podłoże autoimmunologiczne i jest jedną z najczęstszych przyczyn zapalenia i niedoczynności tarczycy. Przyczyny choroby nie zostały dokładnie poznane, co utrudnia zapobieganie jej rozwojowi. Leczenie Hashimoto opiera się przede wszystkim o preparaty zawierające tyroksynę, można je jednak wspomóc odpowiednio dobraną dietą. Coraz częściej osobom cierpiącym na tę chorobę zaleca się dietę eliminującą produkty zawierające gluten i laktozę. Dobrze opracowana i prawidłowo stosowana dieta zapewni choremu wszystkie niezbędne wartości odżywcze i znacząco poprawi jego codzienne samopoczucie.

Istotną częścią oferty naszej biopiekarni są wyroby o obniżonej zawartości lub całkowicie pozbawione glutenu. Oferujemy Państwu doskonały chleb bezglutenowy dla Hashimoto oraz chorób związanych z nietolerancją glutenu. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy bochenek spełniał najwyższe wymagania stawiane zdrowej żywności i stanowił doskonały odpowiednik najpopularniejszego pieczywa pszennego czy żytniego.

Przy wypieku chleba bezglutenowego nie stosujemy gotowych mieszanek, używamy jedynie naturalnych składników i dodatków do pieczywa. Przestrzegamy również wymogów stawianych przy wypieku – chleb bezglutenowy musi być bowiem przygotowywany w oddzielnym pomieszczeniu, aby białka nie przedostały się do niego wraz z pyłem mąki zawierającej gluten.

Bez glutenu i laktozy – wybierz chleby bezglutenowe przy Hashimoto

 

Całkowita rezygnacja ze zbóż zawierających gluten i spożywanie chleba bezglutenowego przy Hashimoto nie jest koniecznością, lecz warto rozważyć wprowadzenie diety tego rodzaju. Zasady diety nie muszą być wówczas restrykcyjne, zaleca się jednak konsekwentne przestrzeganie ustaleń. Jeśli natomiast choroba Hashimoto współwystępuje z celiakią, konieczne będzie wprowadzenie pełnej diety bezglutenowej i ścisłe stosowanie się do jej założeń. Będzie to wówczas czynnik poprawiający zdrowie i samopoczucie chorego.

Lekarze zalecający osobom chorym na Hashimoto wprowadzenie diety bezglutenowej często zachęcają także do zrezygnowania z występującej w nabiale laktozy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom chorych, stworzyliśmy ofertę odpowiadającą dietom różnego typu. Znaczna część oferowanych przez nas gatunków chleba bezglutenowego dla Hashimoto nie zawiera również laktozy, białka jaj kurzych i skrobi pszennej. Na naszej stronie internetowej udostępniamy składy wypiekanego pieczywa, dzięki czemu mogą Państwo sprawdzić, czy dany rodzaj chleba spełnia te warunki i odpowiada wszystkim wymaganiom.